איך להפוך ללוחם MMA מקצועי? 

להפוך ללוחם MMA מקצועי זה בטח לא עניין קל, אך זה בהחלט אפשרי. נדרשים לכך שנים ארוכות של מסירות בלתי מתפשרת לספורט לצד עבודה קשה. אלא שעם אימונים, הלך מחשבה ותמיכה נכונה אפשר להגיע להישגים אדירים בענף. 

ראשית כל, חשוב להתחיל להתאמן מוקדם ככל האפשר. ככל שלוחם יתאמן בגיל מוקדם יותר (אם כי לא מוקדם מדי), כך הוא יפתח “זיכרון שריר” ויטמיע טכניקות ואסטרטגיות לחימה. לשם כך, יש להתאמן במכון מוכר תחת הדרכה והשגחה של מאמנים מנוסים ובעלי רקורד מוכר בהכשרת לוחמי MMA.  

לוחם MMA מוצלח הוא לוחם ששולט במגוון של אומנויות לחימה, הן בסטרייקינג (כמו איגרוף) והן בגראפילנג (כגון האבקות וג’יו-גיטסו). מיומנות כזו מעניקה יתרון אדיר על פני מתחרים שמתמחים בדיסיפלינה אחת בלבד. התמדה היא מילת המפתח: כל מי שחולם להפוך ללוחם MMA מקצועי, נדרש להתאמן שנים ארוכות ולפתח שליטה עילאית במגוון טכניקות.  

נדרש כאן לא רק חוזק פיזי, אלא בעיקר מנטלי. לוחם חזק חייב לתרגל גם את התודעה שלו. הוא חייב להשאר מפוקס ולהאמין בעצמו גם בתנאים קשים (בקרבות ובאימונים). כמובן שיש להתחיל להתחרות בתחרויות קטנות, חובבניות ומקומיות על-מנת לצבור ניסיון הכרחי ולחדד את הטכניקות. עם ההתקדמות, על הלוחם לשאוף לעלות לקרבות בתחרויות יוקרתיות יותר על מנת לבחון את יכולותיו מול מתמודדים מהשורה הראשונה בענף.  

יצירת קשרים (חבריים או עסקיים) עם לוחמים אחרים, מאמנים ומארגנים היא צעד הכרחי בדרך לכניסת לקהילת ה-MMA. כל מי ששואף להפוך ללוחם מקצועי, חייב לדאוג גם לענייני הניראות שלו הן בזירה והן ברשתות החברתיות. יצירת חברויות וקשרים היא עניין משמעותי גם מאחר והיא פותחת פתח ללימוד של טכניקות, אסטרטגיות ושיטות אימון חדשות ממתחרים וממאמנים אחרים.  

עם ההתקדמות בענף, כל לוחם חייב לגבש סביבו צוות מיומן של מאמנים, יחצנים ומנהלים שיכולים לנווט את דרכו בתעשייה. 

 להן כמה דוגמאות לוחמי MMA מוכשרים שהתחילו בקטן, פעלו לפי הצעדים שציינתי כאן והצליחו בענק:  

  • ג’ורג סנט פייר: אחד הלוחמים בכל הזמנים. מחזיק בשיא ניצחונות בקרב על התואר והפסיד רק פעמיים בקריירה. החל להתאמן בגיל 7 בקראטה. 
  • חביב נורמגומדוב:  החל להתאמן בגיל 5 בהאבקות תחת הדרכתו של אביו. היה לאלוף הבלתי מעורער של ה-UFC במשקל קל ומחזיק ברקורד אגדי של 29-0.  
  • ג’ון ג’ונס: החל את אימוניו בהאבקות בגיל 15. אלוף העולם לשעבר במשקל כבד-קל.  

לסיכום

הדרך לליגות ה-MMA המקצועיות כרוכה במשמעת עצמית, עבודה קשה ומחויבות ארוכת שנים. התחילו להתאמן בגיל צעיר, מצאו מכון ומאמן מקצועיים, לימדו מנעד רחב של טכניקות, התאמנו בהתמדה ובתשוקה ובנו לעצמכם עוצמה מנטלית. התחילו להתחרות במסגרות מקומיות ואחר-כך בטורנירים בין-לאומיים בעלי ניראות גבוהה, טוו קשרים חברתיים, המשיכו ללמוד ולהתאמן ובעיקר אל תוותרו לעולם.  

רוצים להצטרף לקבוצה שלנו? לחצו כאן

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד