על חברות באומנויות הלחימה 

חברות ואומנויות לחימה הם שני מושגים שאולי נראים בלתי קשורים במבט בראשון, אבל בפועל יש ביניהם קשר הדוק.  

אחד היתרונות הגדולים של אומנויות הלחימה טמון באפשרות ליצור קשרי חברות חזקים בין המתאמנים, מאחר והם עובדים בצוותא לשפר את יכולותיהם ולהשיג את מטרותיהם.  

הבט משמעותי של תרגול אומנויות לחימה הוא יצירת תחושת קהילה ושייכות. כאשר אנשים, לעיתים גם מרקעים שונים ומנוגדים, באים להתאמן יחד, הם מתאחדים ומתחברים בזכות התשוקה לספורט והמטרה המשותפת. מטרה משותפת יוצרת חיבור עוצמתי ומפגש אקראי על מזרן המזרונים מניב, לעיתים רבות,  חברויות לכל החיים.  

סיבה נוספת לפיה תרגול של אומנות לחימה וחברות עולות בקנה אחד היא שהאימונים כרוכים במידה רבה של אמון בין המשתתפים. לוחמים חייבים להיות בטוחים שחבריהם לאימון ישמרו על בריאותם, יקפידו על ענייני בטיחות ובו בעת ידרבנו וידחפו אותם להשתפר. אמון הדדי הוא כלי עוצמתי בבניית קשרים וחברויות בין אנשים הפועלים יחד להשיג את מטרותיהם. 

עוד אוסיף כי אומניות לחימה, כידוע, כרוכות במגע פיזי רב בין המתאמנים ולעיתים קרבה פיזית תורמת גם ליצירה של קרבה נפשית.  

אספקט חשוב אחר באומנויות לחימה הוא מקומם של מתאמנים ותיקים והיחס שלהם כלפי מתאמנים צעירים או חסרי ניסיון. לעיתים רבות, לוחמים ותיקים לוקחים על עצמם (גם אם באופן לא רשמי) להדריך, לסייע, לעודד ולחנוך מתאמנים צעירים שמגיבים בשמחה ובהכרת תודה. יחס כזה בין מתאמנים מרמות שונות מוביל לא פעם לחברויות אמיצות.  

פקטור נוסף ביצירת חברויות הוא המסירות והמשמעת הנדרשת מהחניכים. ההתמדה, המאמץ הפיזי והנפשי שמפגינים לוחמים מציף תחושות של כבוד הדדי והערכה שעשויים להביא גם הן ליצירת קשרים משמעותיים וארוכים.  

לסיכום, אומנויות לחימה הן לא רק כורה פורה לתרגול גופני, רוחני ונפשי, אלא גם הזדמנות פז להכיר חברים חדשים וליצור קשרים אישים עמוקים. אז “קנה לך חבר”, כמו שאמרו חז”ל (משנה אבות א ו).  

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד