רווחים כספיים באומנויות הלחימה

במאמר הבא אעסוק במרוויחים הגדולים ביותר בענפי אומנויות הלחימה הספורטיביות. 

הקדמה 

ראשית, חשוב לציין שמעט מאוד אנשים מצליחים בכלל להתקיים מתחום זה. ישנם גם לוחמים בלתי מנוצחים רבים שבקושי הרוויחו סכום בן 6 ספרות במהלך כל הקריירה ולכן לא כדאי לשגות באשליות על התעשרות.  

ספורט לחימה הרווחי ביותר הוא האיגרוף קלאסי, והבא בתור הוא הMMA-. כל השאר אומנויות הלחימה הספורטיביות לא מגלגלים סכומים דומים ולכן לא ידונו ברשימה זו. 

ענפי ספורט הלחימה הרווחיים ביותר 

MMA 

קונור מקגרגור זכה ב-12 מיליון דולר בקרבות UFC. הוא הרוויח יותר מכל לוחם MMA אחר אי פעם והיחיד בהיסטוריה של ה-UFC שקיבל יותר 3 ממיליון דולר על קרב. בנוסף, מקגרגור זכה ב-30 מיליון דולר בקרב איגרוף. כולם כבר ידעו מראש מה יקרה ולכן הוא ממש קיבל מתנה 🙂 

מקגרגור אינו מתאגרף קלאסי מוצהר, אבל להתאגרף הוא יודע, גם אם לא ברמה עולמית. מקגרגור שרד 10 סיבובים עם האלוף ללא עוררין פלויד מייוות’ר בקרב האיגרוף הרווחי ביותר אי פעם – 860 מיליון דולר. סך כל הזכיות שלו הסתכמו ב-42 מיליון דולר.  

איגרוף קלאסי 

כאן מדובר כאן כמובן על פלויד מייות’ר. מייות’ר, הנקרא גם “MONEY”, הוא גם איש עסקים ממולח ולא בכדי  הצליח להיות הספורטאי הכי מרוויח שעקף גם את כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי בטבלת ההכנסות.  

מייוות’ר הרוויח מעל מיליארד דולר בקרבות איגרוף קלאסי בזירה המקצועית ועוד עשרות מיליונים על קרבות ראווה. ברור שמייוות’ר כבר הפך להיות איש עסקים והוא לא מתבייש בכך. מטרתו היחידה היא לעשות כסף והוא בהחלט עושה זאת בגדול. אז אפשר לכעוס או פשוט להבין שהאגדה איננה. 

ענפי ספורט לחימה נוספים 

שיטת הלחימה קיקבוקס נמצאת במקום השלישי, ובמקום הרביעי איגרוף תאילנדי. אלה הם ענפי ספורט הלחימה היחידים שיש בהם קרבות מקצועיים עם רווח כספי לפי קרב. 

בנוסף ישנם אומנויות לחימה ספורטיביות בהן מרוויחים כסף אך ורק בזכייה באליפויות או תחרויות – כגון, ג’ודו, טאיקוונדו, קראטה, ג’יו-ג’יטסו ברזילאי וסמבו. 

סיכום 

אם אתם מעוניינים להיכנס לזירה, אז בשמחה רבה, אבל אל תעשו את זה בשביל הכסף! 

הסיכויים, במיוחד בארץ, לחיות מלחימה בקרבות זירה הם אפסיים וגם אם תצליחו לחיות על כספי הזכייה לא מדובר על סכומים שניתן להתקיים מהם כל החיים. 

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד