אימון אומנויות לחימה ראשון

בחירת מכון/ דוג’ו (ביפנית דו = דרך, ג’ו = מקום) לאימוני אומנויות לחימה עשויה להיות בחירה קשה, אבל יכולה להיות גם קלה למדי. 

ראשית כל, לפני שאתם רצים לאימון ניסיון, קראו והחכימו על אומנויות לחימה שונות וההבדלים ביניהן. אל תמהרו להיסגר על אומנות לחימה אחת לפני שבדקתם איזו אסכולה מתאימה לכם בדיוק.  

לבחירת אומנות לחימה אתם מוזמנים להיכנס למאמר – בחירת אומנות לחימה. 

לאחר שצמצמתם את החיפוש ואתם יודעים באיזו אומנות לחימה תרצו להתנסות, תצטרכו לגשת ולבדוק מקרוב מכון או דוג’ו ועדיף בהחלט אחד שנמצא בסביבת ביתכם. כך לא תצטרכו לבזבז זמן יקר בדרכים והדבר יקל עליכם להתחייב לשגרת האימונים.  

דגשים לבדיקה:  

קודם כל ,חייב להיות חיבור טוב עם המאמן או מדריך. מאמן טוב הוא מאמן קשוב, המתייחס לכל חניכיו באופן שווה ומצליח להעביר את החומר הנלמד בבהירות.  

כיצד ניתן לשים לב לכך? פשוט מאוד, הסתכלו על החניכים והבחינו אם הם מקשיבים ומתייחסים בכבוד למאמן. כדאי גם לבדוק האם החניכים מקבלים תשובה לשאלות שעולות במהלך האימון וחשוב לוודא שהמאמן מקדיש גם זמן ותשומת לב לחניכים מתקשים. בשורה התחתונה, המאמן הוא זה שעושה את האימון ולא אומנות הלחימה. 

עניין נוסף שראוי לתשומת לב באימונים הוא רמת החניכים. נסו לברר כמה זמן החניכים מתאמנים אצל המאמן. האם ישנה תחלופה גבוהה של מתאמנים או שרובם ותיקים? כך ניתן לקבל אינדיקציה על איכות המאמן והמכון. כמו כן, במידה והמאמן מעביר את החומר הנלמד בצורה טובה, תוכלו לראות מתאמנים קרובים ברמתם למאמן.  

עלות אימוני אומנויות לחימה 

אני תמיד אומר שאין מחיר לאימון ברמה גבוהה, אבל באימון קבוצתי (בזכות מספר משתתפים קבוע) אפשר לגבות מחיר הוגן ושווה לכל נפש.  

המחיר הנהוג לאימונים של פעמיים בשבוע נע בין 250-400 ש”ח לחודש (כמובן, בהרשמה מראש לכמה חודשים). 

בנוסף יש לרכוש ציוד\ביגוד לחימה שעלותו היא חד פעמית במחיר שנע בין 300-1000 ש”ח.

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד