איך להשיג ספונסרים 

קריירה כלוחם מקצועי בענף אומנויות הלחימה כרוכה בגורמים רבים, ביניהם התמדה, נחישות, תשוקה לספורט וכישרון. עם זאת, יש מרכיב נוסף, חשוב לא פחות, והוא יכולת כלכלית. צוות אימון, פסיכולוג ספורט, תזונה, ציוד, טיסות למחנות אימונים ולתחרויות ולינה עולים כסף רב ולא מעט ספורטאים מוכשרים פורשים בשלב מוקדם רק מסיבות כלכליות. ספורטאי מקצועי זקוק לתמיכה כספית שוטפת ומציאת ספונסרים ונותני חסות היא הדרך המקובלת להבטיח סיוע כזה בעולם הספורט התחרותי.  

החשיבות העיקרית של הספונסרים היא שתמיכה נדיבה מצידו תבטיח שהספורטאי מקדיש את כל זמנו ומרצו רק לאימונים ולתחרויות ולא נאלץ לכלות את זמנו בעבודה בכדי לממן את ההוצאות הכבדות כספורטאי תחרותי. “ראש שקט” כזה, חף מבעיות ושיקולים כספיים הוא הכרחי לחלוטין עבור כל ספורטאי מקצועי.  

ישנם כמה דרכים מרכזיות למשוך את תשומת לבם של נותני חסות וספונסרים למיניהם:  

1. בנה נוכחות ונראות גבוהה ברשתות החברתיות השונות (כמו פייסבוק, אינסטגרם, יו טיוב וטיקטוק). ספונסרים מחפשים לוחמים בעלי מספר עוקבים גבוה ועוקבים פעילים ככל האפשר.  

2. נטוורקינג: יצירת קשרים חבריים ועסקיים עם גורמים שונים בענף אומנויות הלחימה היא צעד הכרחי במציאת ספונסרים. על הלוחם להפגין נוכחות בתחרויות ובאירועים בענף וליצור קשרים עם מתחרים, מאמנים ויזמים אחרים. חלקם ודאי יוכלו לסייע ולקשר את הלוחם לגורמים משפיעים.  

3. הפגן מקצוענות ומקצועית: ספונסרים מחפשים לוחם שיוכל לייצג את החברה או הפירמה שלהם בצורה מעוררת כבוד. התייחס לחיים כלוחם כאל קריירה לכל דבר. התנהלות מקצוענית מתחילה מהגעה בזמן לפגישות ולאימונים, לעבודה ברצינות במכון ולהופעה מקצועית הן על המזרן והן מחוצה לו.  

4. הצג תוצאות: ככל שתצליח יותר בזירה, כך תראה אטרקטיבי יותר בעיני תומכים פוטנציאלים. ניצחונות והישגים מרשימים בתחרויות ובטורנירים, יראו לספונסרים שהנך השקעה כדאית עבורם.  

5. הפגן ייחודיות: יש לא מעט לוחמים טובים, אבל כדי למשוך ספונסרים צריך גם להפגין ייחודיות בתור לוחם ובתור אדם. זו יכולה להיות טכניקה מסויימת שמבדילה אותך מאחרים, סיפור חיים מעניין, פעילויות מיוחדות או ערכים ותכונות שאיתם אתה מזוהה ויש להן פוטנציאל למשוך תומכים ונותני חסות מסחריים.  

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד