איך להשתפר באימוני לחימה

כולנו רוצים להשתפר מהר באומנויות לחימה, ולפעמים אנחנו אף מעמיסים על עצמנו יותר בשביל מטרה זו. אז איך באמת ניתן להשתפר באימוני לחימה מהר יותר ובלי להעמיס מדי על עצמנו או להיפצע?  

בשביל לענות  על השאלה, תצטרכו קודם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות: 
1. האם כשאתם מתאמנים אתם מנסים לנצח? 
2. האם אתם מתאמנים באופן רך ונותנים לחבר האימון שלכם לנסות עליכם תרגילים? 

התייחסו למזרן האימונים כספרייה 

לא משנה מהי גישת האימון שלך או רמת העצימות, יש זמן ומקום לכל מיני רמות אינטנסיביות. עלינו ללמוד מנסיונם של מתאמנים ותיקים, בעלי חגורות שחורות או מתחרים ברמות הגבוהות ולהתייחס למזרן כמו אל ספרייה או מרחב בטוח ללמידה. המשמעות היא לקחת את הזמן בכדי להתנסות ולנסות מהלכים, תרגילים וטכניקות חדשים .בהתחלה זה קשה לוותר ולקבל מכה או הכנעה, אבל זוהי בדיוק הנקודה:  במזרן תרגישו בטוחים “להפסיד”. להפסיד זה אף פעם לא נעים, אבל ככל שתתייחסו לאימון כאימון או כאל כיתת לימוד ולא כקרב, תבינו שתוכלו להשתפר הרבה יותר אם תנסו ותצאו מאזור הנוחות שלכם. 

להיכנע כדי להשתפר 

אימוני אמנויות לחימה נועדו לשיפור ולא בהכרח כדי שנרגיש טוב יותר עם עצמנו. 
ניסוי טכניקות, מהלכים ותרגילים חדשים במהלך אימון עלול להביא להפסד. מצד שני, בכדי להשתפר מהר יותר נצטרך לוותר על האגו ועל הרצון לנצח את הבן\ת זוג באימון ופשוט להתאמן כדי להתקדם עוד ועוד.  

יתרה מזו: מי שיוותר על הרצון לנצח בכל מחיר באימון מצמצם את הסיכוי לפצוע את הפרטנר שלו ומתאמנים אחרים ישמחו לעבוד איתו וזהו בהחלט יתרון נוסף.  
 
השקיעו את זמן האימון שלכם בלמידה והתנסות במקום לנסות לנצח והתוצאות לא יאחרו לבוא.   

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד