נוק אאוט ונוק דאון – ההבדלים ביניהם

את המושגים האלה תשמעו הרבה בענפי אומנויות לחימה ספורטיביות. אז מה ההבדל ביניהם ומה קורה במצבים כאלו?

מהו נוק דאון

בוא נתחיל בהיכרות קצרה עם המושג, KNOCK זה נקישה וDOWN זה למטה ובעצם זה כבר נותן לנו את התשובה. מישהו קיבל “נקישה” ונפל ארצה.
המטרה של השופט בזירה היא לשמור על שני הספורטאים שיצאו בריאים ככל האפשר ולפעמים זה מצריך עצירה של הקרב שמתבטאת בספירה עד 10 שניות.
זה קורה כאשר אחד מהלוחמים בזירה לא מתקיף חזרה ולא מראה נכונות להילחם, מתנדנד ממכה שחטף ו/או נפל ממכה שהפילה אותו (לא דחיפה).
ברגע שקרה אחד מהמקרים הנ”ל, השופט מתחיל בספירה ובעצם נותן הזדמנות לאותו לוחם לחזור ולהילחם במידה ויעמוד חזרה ויראה נכונות להילחם. בדרך כלל הלוחם יסמן עם הרמת הידיים יחדיו ליד הראש עד 8 שניות ספירה ואז יחזור להילחם.
נוק דאון יכול להיראות מאוד רע אבל זה לא הסוף, תוצאת הקרב יכולה להשתנות.

מהו נוק אאוט

TKO – נוק אאוט טכני שאותו לרוב שוכחים ומחשבים כנוק אאוט.
אסביר קודם מהו TKO. כמו שאמרנו, השופט נותן ללוחם 10 שניות התאוששות במידה וקם ומראה נכונות להילחם, אך במקרה של נוק אאוט השופט מחליט שהלוחם אינו כשיר להילחם, השופט מנופף בידיים ובעצם ניגמר הקרב.
יכול להיות גם מצב שנוצר חתך לאחד הלוחמים והשופט עשה פסק זמן כדי שהרופא הראשי יבדוק את החתך. במידה ומבחינת הרופא אי אפשר לסגור את החתך, מכל סיבה שהיא, יכול השופט להפסיק את הקרב ובעצם אותו לוחם הפסיד בנוק אאוט טכני.

נוק אאוט יכול גם להתבטא בכך שלוחם מתעלף בזירה בעקבות מכה, שהיתה מדוייקת וחזקה. השופט מתחיל בספירה ובמידה והלוחם לא קם מגיע הצוות הרפואי. יכול להיות מצב שהלוחם עצמו שנפצע בקרב רוצה להמשיך למרות המכה או הפציעה אבל השופט מכריע בסופו של דבר אם הוא יכול או לא.
כמובן יכול להיות מצב שהלוחם גם נופל ולא מתקשר, מעולף. במקרה כזה, השופט עוצר את הקרב והלוחם מפסיד בנוק אאוט.

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד