אימוני MMA בפתח תקווה

שילוב אומנויות לחימה הוא ספורט לחימה הכי פופולרי בישראל בזכות ליגות הקרבות UFC ובלאטור (שהגיע אפילו לישראל) אבל לצערי הרב הרבה לא יודעים בכלל מה זה MMA.

קונור מקגרגור נגד נייט דיאז

מה זה MMA

קודם כל MMA היא שיטת לחימה ולא אומנות לחימה.
זה אומר שהיא שילוב של כמה אומנויות לחימה או במקרה שלנו יותר נכון שילוב של כל אומנויות הלחימה באופן מוגבל לכללים של קרב MMA. בעצם ה-MMA נועד מההתחלה לקרבות בכלוב.
כל מכון משלב סוגים שונים של אומנויות לחימה באימוני ה-MMA לפי רוח המכון או המאמן לכן תוכלו לראות מכונים שמתאמנים MMA עם חליפות וחגורות (בגלל אומנויות הלחימה המסורתיות לדוגמה קראטה וטאקוונדו), מכונים שמתאמנים MMA יותר קרקע מאשר עמידה ויש כאלו מכונים שמתאמנים MMA עמידה והיאבקות.

MMA הגנה עצמית?

הנ”ל כבר תיאר את מטרתו של שיטת הלחימה הזו. בשונה מקרב מגע שמטרתו היא הגנה עצמית (צבאית), ה-MMA נועד לכלוב ולכן מוגבל לחוקים שבהם לצורך העניין אסור להשתמש בחפצים או להכות ביריב מאחורי הראש וכדומה. דרך אגב בתחילת דרכה של ליגת הקרבות UFC הקרבות היו ממש כמו ברחוב היה מותר להכות בכל צורה שהיא ובכל מקום (בלי חפצים) גם לא היו קטגוריות משקל ולכן הייתה מאוד דומה לקרב רחוב.
אבל היום החוקים הפכו לקשים יותר וגם יש הבדלים קריטיים בין קרב בכלוב לבין קרב רחוב שהם ריבוי תוקפים וכמו שאמרנו כלי נשק (קר וחם) ואת זה לא לומדים או מתרגלים באימוני ה-MMA.

הבעיה בלימודי MMA

ההייפ שנוצר מצפייה בקרבות MMA גרם לאנשים לחשוב שזה ספורט שמתאים לכל אחד ואפשר להתחיל כבר עכשיו וזה ממש לא נכון.

MMA היא שיטת לחימה המשלבת כמה אומנויות לחימה במגביל לכן צריך ללמוד קודם כל אומנות לחימה אחת. יש מכונים שמלמדים MMA (הכל ביחד) אבל אני חושב על זה שהם מוכרים כאן חלום שווא.
תחשבו על זה כלמידה של כמה שפות במגביל, זה מאוד מבלבל ולא באמת פרקטי במיוחד שלומדים רק פעמיים בשבוע.
המינימום לפי דעתי הוא מספר חודשים (כחצי שנה) של למידת סטרייקינג (איגרוף תאילנדי, איגרוף קלאסי, קראטה, קיקבוקס וכדומה) ומספר חודשים (כחצי שנה) בגראפלינג (ג’ודו, ג’יו ג’יטסו ברזילאי, היאבקות וכדומה). מה שיתן נחיתה רכה יותר ללימודי MMA ויאפשר לקבוצה להתקדם באופן שמספיק ללמוד בו פעמיים בשבוע.
אם באמת רוצים ללמוד MMA מההתחלה לפי דעתי תצטרכו להשקיע לפחות 5 שעות שבועיות שבהם תתרגלו 2 אימוני סטרייקינג, 2 אימוני גראפלינג ואימון MMA.

לימוד MMA בפתח תקווה

אנו מאמינים בלימוד באופן הדרגתי ומקצועי, אנו בוחרים בקפידה את המתאמנים שלנו כדי למנוע פציעות מיותרות.
באימוני ה-MMA שלנו אנו משלבים איגרוף תאילנדי, ג’יו ג’יטסו ברזילאי, היאבקות ואיגרוף קלאסי. אצלנו משתמשים בכל הכלים שיש באומנויות הלחימה האלו (גם עם מרפקים).
חושבים שאתם מתאימים? התקשרו אלינו 052-5515312 או שלחו הודעת וואטספ

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד