איגרוף צל

באנגלית Shadow Boxing הוא למעשה להתאגרף באוויר, זאת אומרת לתרגל טכניקות של איגרוף באוויר במקום על בן אדם או שק.
בשונה מאמנויות לחימה מסורתיות שבהן משתמשים בקאטות (סדרת מכות ידוע מראש), באומנויות לחימה ספורטיביות ומודרניות כגון איגרוף קלאסי, איגרוף תאילנדי, קיקבוקס ו-MMA נתאגרף ונבעט באוויר בחופשיות כדי לפתח ולחבר את הטכניקות שאנו מרבים להשתמש.

מטרתו

מטרתו של איגרוף צל היא תרגול וחזרה על התנועות בלי לחץ של זמן או סביבה.
באיגרוף צל נרצה לבצע בדיקה עצמית של טכניקה שלמדנו תוך שמירה על הכללים ויציבות בביצוע עצמו. בנוסף באיגרוף צל חובה להפעיל את הדמיון ובכך משתפרת החשיבה הקרבית שלנו ונוכל להגיב מהר יותר וטוב יותר בזמן אמת, ממש עבודה עצמית פסיכולוגית.

אימון איגרוף צל ויתרונותיו

אימוני איגרוף צל לא רק לתרגול טכניקות לחימה אלא גם דרך מקורית וייחודית שבה תוכלו לעשות אימון אירובי או אנאירובי, בתרגול טכניקות לחימה בעצימות גבוהה תוכלו לשרוף קלוריות ואף לחטב שרירים בהתאם לרמת האינטנסיביות באימון.
בדר”כ מתרגלים איגרוף צל ללא חימום אבל כדי לכם לחמם את הגוף קצת לפני על ידי קפיצה בחבל או ריצה כמה דקות כדי למנוע מתיחות, או תפיסות שריר מיותרות.

לאחר מכן התחילו מכות בודדות לאט לאט עד שאתם מתחילים להיכנס לתוך ראש של קרב עם הצל, עכשיו הגיע הרגע לדמיין לוחם או כמה לוחמים המנסים לתקוף אתכם ותתחילו לתרגל את הטכניקות שלמדתם הן להגנה והן להתקפה, חשוב לציין כדי להגיע לרמת דמיון גבוהה חובה לתרגל איגרוף צל בכל אימון. רמת דמיון גבוהה תעניק לנו את היכולות להתמודדות בסיטואציות שאנו מתאמנים עליהן, לדוגמה בקרב בזירה.

בתאילנד מתרגלים איגרוף צל לפחות חצי שעה בכל אימון, פעם אחת באימון בוקר ולפעמים פעם נוספת באימון צהריים , ישר אחרי הריצה.
בנוסף משתמשים באיגרוף צל לפני קרבות איגרוף תאילנדי מקצועניים, הלוחמים מתחממים על ידי האיגרוף צל ונכנסים למצב קרב על ידי דמיון מודרך ובכך מוכנים נפשית לקרב פנים מול פנים.

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד