שוקי רוזנצוויג – האריה הלבן

פרשני ספורט וטלוויזיה ברחבי העולם מעריצים ואוהדי איגרוף מצביעים עליו בהתרגשות רבה וצועקים – “סוקי !!! סוקי !!!”, את השין השורקת שלנו הם לא יכולים לבטא כמונו.  

אידאה לחיים 

כן, זהו שוקי שלנו שהיה נער סוחר דגים עם אביו בשוק מחנה יהודה בירושלים.
בילדותו חלם להיות לוחם קרבות כמו ברוס לי וואן דאם ונהג לצפות בסרטי קארטה וקונג פו .
כבר בגיל 13 היה שוקי לאלוף האיגרוף הצעיר בירושלים. 

שוקי מספר: יום אחד אבי ,שהיה סוחר דגים ירושלמי ידוע ממחנה יהודה (“בני דגים” ז”ל), שאל אותי, “בני – איזהו הדג הכי טוב בעולם “??? 

חשבתי לרגע ועניתי: “לוקוס” ? “מוסר…” ?? 

אבי, סוחר הדגים, הצמיד אצבעו על שפתיו להסות אותי , ועונה: “בני, הדג שמכרת” !!!. 

עם אידאה זאת שוקי פילס את דרכו בהגשמת חלומו להיות אחד המתאגרפים הגדולים בעולם. שוקי, שהפך ברבות הימים למורה ומאסטר באיגרוף תאילנדי, מספר לתלמידיו משל כפי שאביו המשיל לו את משל הדגים . 

וכך מספר לתלמידיו: “מאמן מומחה באיגרוף שאל את תלמידו מהם סוגי האיגרוף הכי חזקים שאתה מכיר ? 

אמר התלמיד: קארטה , קרב מגע , קונג -פו… 

אמר המאסטר: לא ! האגרוף איתו הפלת את יריבך לקרשים”. 

שוקי המאסטר אומר: המואי-תאי התאילנדי הוא סגנון וספורט הלחימה האלים ביותר מכל קרבות המגע המוכרים, זהו ספורט אלים שמותר בו הכול .למואי טאי יש 8 גפיים כמו לתמנון (8 זרועות) ואין לבלבל אותו עם סגנון הקיקבוקס בו מותרים רק אגרופים ובעיטות. 

מהצבא ישר לקרבות 

לאחר סיום שירותו הצבאי, שוקי טס לקליפורניה לזירת אומנות הקיקבוקס ללמוד. שוקי שלנו התאמן נמרצות, ברוב כשרונו ויכולתו אף זכה באליפות קליפורניה 1993 ונכנס לחוג הסילון של המתאגרפים. 

כאשר שוקי מיצה את עצמו ורצה להתקדם מבחינה טכנית וטקטית בלחימה התאילנדית , מצא שהקיקבוקס מוגבל טכנית לעומת המואי-תאי, לכן נסע לאמסטרדם ופריז ללמוד אצל מורה המואי-תאי הנודע אנדרה צ’יטונה היהודי. 

החזרה ארצה 

שוקי חזר לארץ ופתח מכון כושר גופני ואיגרוף תאילנדי בירושלים עיר הולדתו .הוא לימד ואימן צעירים שנשרו מישיבות חרדיות ואחרים שלא יכלו לממן את שעורי הכושר. שוקי תמיד היה אהוד וחביב על הכול עם לב רחב ומפוקס ברעיון . 

שוקי הזמין את המאסטר והמאמן אנדרה לסיבוב הופעות והדגמה בארץ, המאסטר נענה ויחד הדגימו השניים טכניקות מואי-תאי בישראל . 

הניצחון הגדול 

בשנת 2000 שוקי טס לבנגקוק להתחרות עם אלוף העולם התאילנדי שצחק עליו לפני התחרות, הלוחם לעג לשוקי הזר החנון שיצא מחוברת קומיקס. אבל שוקי החנון ניצח אותו ולקח ממנו את החגורה ולעוד כמה כמוהו והוכתר כאלוף העולם במואי-תאי. שוקי רוזנצוויג גר היום בתאילנד ומחובר לקבוצה שלנו . 

נציין שבחודש אפריל 2011, במסגרת קרב על אליפות העולם באגרוף תאילנדי בבנגקוק, נלחם גאשי מול המתאגרף הישראלי שוקי רוזנצוויג. שוקי הביס את גאשי הגרמני שהתגייס לדאעש די בקלות באותו יום ולקח את הגביע לישראל. 

קרדיט 

ג’ושוע בן עזרא, פורסם במקור בקבוצת הפייסבוק: “לא ידעתי את זה!”. 
שווה לעקוב. 

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד