להתחיל להתאמן באיגרוף תאילנדי

למי מתאים אימוני איגרוף תאילנדי? איך מתחילים להתאמן באיגרוף תאילנדי?
מה עליכם לדעת לפני שאתם מגיעים וכמה זמן יקח לכם להיות אלופים.

האם אתם מתאימים להתאמן באיגרוף תאילנדי

השאלה “האם אני מתאים להתאמן באיגרוף תאילנדי” או “האם אני יכול להתחיל להתאמן באיגרוף תאילנדי בגיל מבוגר” וכדומה הם שאלות מפחד מהלא נודע ולכן אסביר לכם קצת על איך האימון נראה ומה מטרתו (לפחות אצלי במכון) וכך תוכלו להחליט בעצמכם האם זה מתאים עבורכם.

נתחיל בדרך השלילה – אנחנו לא הולכים מכות, אנחנו לא פוצעים אחד את השני, לא צריך להיות בכושר כדי להתחיל ולא חייבים לעלות לקרבות.
תהליך האימון הוא הדרגתי, את אומנות הלחימה אני מלמד כמו שפה חדשה – קודם כל הבסיס שלה (אותיות והגייה נכונה). לכן באימון הראשון לא תצטרכו ציוד כי רוב הזמן תתרגלו עמידת לחימה בסיסית, אגרופים באוויר ולאחר מכן בעיטות על השק ואגרופים על השק.
באימון הראשון לא יהיה מגע באימון הראשון לשם הבטיחות שלכם ושל המתאמנים הרשומים.
תבינו, כדי להגיע לרמה שתוכלו לתרגל אחד עם השני ולא להיפצע יש דרך לעבור וזה לא מתאים לכל אחד, אלא רק למי שמוכן ללמוד אותה.
באימון תוכלו לראות איך הקבוצה מתאמנת, להרגיש את האווירה וצורת הלימוד וכך תהיו בטוחים יותר האם אתם מעוניינים להמשיך או לא.

כשתתחילו להתאמן מטרתכם תהיה להשתפר ולשפר את החברים בקבוצה גם כן, בעצם הלימוד הוא דו-כיווני לפעמים אתם תצטרכו “להוריד” מעצמכם ולתת לאחר לתרגל ולהשתפר ולפעמים אחרים יעשו זאת בשבילכם.
באימונים אני מחלק את הקבוצה לפי רמות וכך כל מתאמן לומד לפי רמתו עם חבר אימון מתאים, שניהם מתרגלים אחד על השני לפי תורות – אחד תוקף והשני מגן לאחר מכן מתחלפים. המטרה הסופית היא לשלב את המתאמנים החדשים עם שאר המתאמנים, זה יקרה אך ורק שילמדו את הבסיס של האיגרוף תאילנדי (בערך כ-4 חודשים עד חצי שנה). לאחר מכן יוכלו להתחיל “לשחק” אחד עם השני בלי לדעת מראש מה מגיע ומתי.
אימוני איגרוף תאילנדי מקנים לאדם יכולות להיות במצב לחץ בלי להיכנס ללחץ, להילחם ממקום של התבוננות, שלווה ורוגע כך להגיב נכון, בחדות ובמהירות לסיטואציה.

אחוזי הפציעה של ענף אומנויות הלחימה נמוכים בהרבה מאשר ענפי ספורט כדור ולכן במידה ומתאמנים באופן נכון ובאחריות עם מאמן מוסמך ובשיטת אימון נכונה הסיכוי להיפצע מאוד נמוך.

*ההתאמה לאומנות לחימה היא לפי טעם ויכול להיות שלא תתאהבו באיגרוף תאילנדי אלא באומנות אחרת לכן לא להתייאש אם לא התחברתם אתם יכולים לנסות עוד אומנויות לחימה.

החלטתם להירשם, מה צריך לקחת בחשבון

התחייבות

אי אפשר להתחיל ללמוד משהו רק פעם בשבוע ולהפסיק אחרי חודש, כדי שזה יכנס למערכת שלכם אתם צריכים ללמוד פעמיים בשבוע באופן קבוע במשך כמה חודשים. תבינו, ככל שתשקיעו יותר – תהנו יותר!
כמובן שצריך לעשות זאת מאהבה אבל לפעמים “אין לנו זמן” ואז אנו מזניחים גם את מה שאנו אוהבים.
אם נתייחס למה שאנו אוהבים כמו שאנו מתייחסים לחובות שלנו (עבודה, אוכל, תואר וכדומה) נוכל למצוא לזה זמן וכך גם נרגיש הצלחה!

ציוד איגרוף תאילנדי

לפני שאתם מגיעים להתאמן באיגרוף תאילנדי אתם צריכים לקחת בחשבון רכישת ציוד לאימון איגרוף תאילנדי, בלעדיו לא תוכלו להתאמן (ברוב המקומות).

עלות הציוד היא בסביבות ה-700 ש”ח (לבוגרים ונוער) וזה כולל בתוכו כפפות, מגני רגליים, מגן אשכים, מגן שיניים, מגני ברכיים וחותלות לידיים.
לאחר כמה חודשים תצטרכו להשלים מגן ראש ומגני מרפקים.
*אני ממליץ לרכוש ציוד “בינוני” שיתן לכם ולחברי האימון את ההגנה הטובה ביותר- לא הכי זול ולא הכי יקר (יקר לא תמיד אומר איכותי או טוב).
כניסה לחנות שלנו לבירור מחירים.

ביטוח

הרבה לא יספרו לכם את הנתון הבא אבל הוא חשוב!
למאמן יש ביטוח אחריות מקצועית וצד ג’, זה אומר שאם נפצעתם ואתם רוצים לתבוע את הביטוח של המאמן אתם יכולים אבל! הביטוח מכסה את המאמן מתביעה של רשלנות מקצועית ואם אין רשלנות אז לא תקבלו שום כלום.
לכן חשוב מי שמעוניין להיות מבוטח לבטח את עצמו בביטוח תאונות אישיות.
*חשוב לציין שילדים ונוער שלומדים בבתי ספר מבוטחים בביטוח זה.

אליפויות, תחרויות וקרבות

הנ”ל הוא רק אופציה אינו חובה.
התחיל מכך שאין אפשרות להתפרנס מלחימה בארץ (אולי מלאמן) בגלל שאין כאן מספיק קהל שיכול לסבסד אירועי קרבות ומכך יוצא אירועי קרבות חובבנים (ללא תשלום) או כאלו מקצועיים עם תשלום מועט וגם כן רק מידי פעם רחוקות..
ישנם מתחרים פעילים שיוצאים לאליפות העולם ואליפות אירופה של איגרוף תאילנדי (גם אני התחרתי בהן) אבל התקציבים שמקבלים לא יספיקו לכם.
אני ממליץ למי שמעוניין לקחת את עניין הקרבות ברצינות פשוט לעשות תקופה בתאילנד. ניתן ליצור קשר איתנו ונעזור לכם בזה 🙂
לעוד פרטים לגבי מחנות אימונים – היכנסו לכאן.

במידה ואתם מעוניינים לעלות לקרב חובבני ופשוט להגשים חלום – זה אפשרי!
*גם אם רק התחלתם להתאמן באיגרוף תאילנדי בגיל 40.
יצרתי ליגת קרבות חובבנית במגע מלא-קל שבה זה אפשרי – ליגת סמארט פייט (לעוד פרטים היכנסו).

לסיכום

אפשר ורצוי להתחיל להתאמן באיגרוף תאילנדי עוד היום – זה כיף, בריא ומפתח מבחינה מנטלית, פיזית ונפשית!
לשיחת ייעוץ עמי התקשרו עכשיו 052-5515312 אליהו

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד