מהו ג’יו ג’יטסו ברזילאי

מקור הג’יו ג’יטסו

מקור הג’יו ג’יטסו הוא בג’ודו המסורתי שהתחיל בקודוקאן ביפן אשר התפשט גלובלית על ידי מייסד הג’ודו ג’יגורו קאנו ששלח חמישה ממומחי ג’ודו להפיץ ולהציג לעולם את תורת הלחימה על ידי קריאת תיגר על אומני לחימה מכל סוגי אמנויות הלחימה. מיטסויו מאדה היה אחד ממומחי הג’ודו שג’יגורו שלח וערב אחד כשהופיע בקרקס מקומי בעיר בלם דו פארה שבברזיל על מנת להדגים את טכניקות הג’ודו צפה קרלוס גרייסי במופע והחליט להתחיל להתאמן אצל מיטסויו מאדה. לאחר שנים של אימונים והתאמת הג’ודו לשיטה אפקטיבית וייחודית, קרלוס גרייסי הצליח לייסד את שיטת הלחימה גרייסי ג’יו גי’טסו ופתח מרכז ג’יו ג’יטסו לראשונה בריו דה ז’יינרו . הליו, אחיו הצעיר אשר התאמן איתו, היה קטן מימדים ובעל משקל קל. הוא שינה את השיטה והפך אותה לנגישה יותר בעזרת טכניקות המותאמות למתאמנים במשקלים ומבני גוף שונים וכך ייסד את הג’יו ג’יוטסו הברזילאי.

על אף שגי’ו-ג’יטסו ברזילאי מזוהה בעיקר עם משפחת גרייסי, ישנו עוד מקור להתפתחות האמנות. לויס פרנקה, גם הוא תלמיד של מאדה, אימן את אוסוולדו פאדה. פאדה ותלמידיו התפרסמו בעולם הג’ו-ג’יטסו בזכות בריחי הקרסוליים שלהם, ומורשתם מיוצגת היום על ידי בתי ספר שונים.

הרעיון המרכזי בג’יו ג’יטסו ברזילאי

הג’יו ג’יטסו הברזילאי היא שיטת לחימה שמטרתה לקחת את היריב לקרקע על ידי טכניקות הטלה והפלה. בעבודה על הקרקע עובדים על ביסוס פוזיציות תוך ניסיון הכנעה באמצעות חניקות ובריחים. ג’יו ג’יטסו ברזילאי הפך כיום לספורט לחימה המקדם כושר גופני, בניית אופי ודרך חיים. באימון ג’יו ג’יטסו ברזילאי לומדים עם או בלי חליפת אימון (גי) המוכר באמנויות הלחימה המסורתיות.

הג’יו ג’יטסו הברזילאי מקדם את הרעיון שאדם קטן וחלש יכול לנצח אדם גדול וחזק יותר תוך שימוש בטכניקה נכונה ובמנופים להעצמת הכוח.

פרסומה של אמנות הלחימה ברחבי העולם

משפחת גרייסי התפרסה ברחבי ברזיל בזכות הניצחונות הרבים של קרבות ללא חוקים וללא נשקים עד נוק-אאוט אך ההתפשטות הגדולה ביותר הייתה בארצות הברית כאשר חברו יחד ארט דייבי ורוריון גרייסי כדי להקים תחרות הדומה מאוד לתחרויות לחימה שעשו בברזיל. בשנת 1993, לאחר שהתקיימה התחרות הראשונה שנקראה עוד אז UFC, השתתפו אומני לחימה מכל אומנויות הלחימה: איגרוף קלאסי, קראטה, סומו, איגרוף תאילנדי ועוד, יחד עם בן משפחת גרייסי. רויס גרייסי הביס יריבים רבים על ידי טכניקות הלחימה בקרקע שאיש כמעט לא ידע איך להתגונן מפניה. בעזרת הג’יו ג’יטסו ברזילאי ניצח רויס לוחמים כבדים וחזקים ממנו בהרבה ובנוסף לכך זכה בשלוש מתוך ארבע אליפויות ה- UFC הראשונות!

אימוני ג’יו ג’יטסו בסק ג’ים

הינכם מוזמנים להצטרף אלינו לקבוצת הגראפלינג שלנו המשלבת ג’יו ג’יטסו הברזילאי, ג’ודו והיאבקות!
השיעורים מתאימים למתחילים ללא ניסיון כלל, מתאמנים עם ניסיון מועט וגם מתקדמים.

הרשמה לשיעור ניסיון

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד