למה אומנות לחימה זה כן בשבילך!

אף אחד מאתנו לא רוצה להיות אלים, להוציא את הרגשות שלו בכוח, בצורה אגרסיבית ולא מנוקזת, ולגרום לסביבה נזק. 

אף אחד מאתנו, גם לא רוצה להיות חשוף לפציעות שעלולות להיגרם כתוצאה מאימון פיזי ולהשבית את התפקוד היומיומי התקין. ומסיבה זו, רבים נרתעים מאומנות לחימה, כיוון שהם חוששים משילוב של אלימות ופציעות באימון, כאשר למעשה, מטרת האימון כמו גם האומנות, היא בדיוק להפך.

אמיתות שלא ידעתם על אומנות לחימה

“אומנות לחימה היא דרך להוציא רגשות אלימים בצורה בריאה!”

כשרגשות קיימים, ותוססים – הסכנה הכי גדולה, היא שהם פשוט יתפרצו בצורה אקראית או עקב טריגר מכעיס – ובלי שליטה. אומנות לחימה היא כלי ייחודי, שמאפשר להוציא את כל הרגשות בצורה מבוקרת, אחראית ואף מועילה, כאשר לאורך כל הדרך נשמרת ההוגנות, ההדדיות ואפילו הקרבה בין היריבים.

“אומנות הלחימה מאפשרת ביטוי רגשי בצורה מבוקרת ואומנותית!”

אומנות הלחימה, מאפשרת לבטא את הרגשות שלכם, בצורה אומנותית פיזיולוגית, בדיוק כמו שציור, שיר, מנגינה ואומנויות אחרות – מאפשרות. למעשה, אומנות הלחימה מעניקה את הדרך להתייחס אל הרגשות הפנימיים ולבטא אותם בצורה שמובילה ליציבות נפשית, פיזית ומנטלית.

“אומנות הלחימה מאפשר התמודדות מושכלת בכל הזירות בחיים!”

אנשים רבים חושבים וטועים כי לחימה היא “סתם מכות”, שאין חוכמה מאחורי הלחימה. אך האמת היא, שאומנות לחימה מקנה כלים להתמודדות אמתית, שקולה ונכונה, הן בלחימה עצמה, והן בחיים עצמם, מול: אנשים, קשיים, הצפות, רגשות ותרחישים.

“אומנות הלחימה היא דרך לגדילה והתבגרות!”

אומנות לחימה היא דרך ללמוד לנהל את הפן המנטלי והרגשי. לחימה נכונה לעולם לא יכולה להתבצע רק בעזרת הגוף, אלא גם בסיוע של שליטה עצמית, מודעות מלאה ורגשות מווסתים, ומסיבה זו, בסופו של דבר – אומנות הלחימה משיגה הרבה מעבר לשליטה גופנית, שליטה מנטלית ורגשית.

“אומנות לחימה מלמדת איך להישאר בקרב ולא לאבד את עצמך”

כאשר אדם נתקל, באירוע אשר מאיים עליו, הוא בוחר באחת משלושת הפעולות הבאות: לחימה, קפיאה או בריחה. או כמו שקוראים לזה: FIGHT FLIGHT OR FREEZE. שלושת צורות התגובה נקראים 3 ה-F של הישרדות. באומנות לחימה לומדים להשתמש בה-F ה-4 שהיא FLOW זרימה בעצם להישאר במרכז תוך כדי מצב קרב. יכולת זו היא מהות אומן הלחימה – להסתכל על הסיטואציה מבחוץ (באופן אובייקטיבי) מתוך הסיטואציה ואז לפעול בצורה הנכונה ביותר.

“אומנת הלחימה משחררת את הפחד ממגע”

אמנם, אומנות לחימה לא מתאימה לכל אחד. אך למעשה, דווקא אלה אשר נמנעים ממגע צריכים את זה גם כן. חשוב לדעת, כי הימנעות ממגע אינה באה על חלל ריק, ואומנות הלחימה מאפשרת לגעת בעומק הגורם העיקרי של ההימנעות ממגע.
לפעמים הימנעות ממגע היא פחד מלפגוע פיזית, באומנות הלחימה אנו מפתחים את הרגש שלנו במגע וכך מתגברים עליה.

“אומנות הלחימה היא ערוץ תקשורת המגובה בחוקים, מסגרות וכלי תקשורת!”

אומנות לחימה היא אומנות לכל דבר, עם כלים, חוקים ומסגרת אומנותית מלאה. ומסיבה זו, כאשר היא נעשית בצורה נכונה היא מאפשרת הקניית סט כלים רחב מעולם התקשורת, אשר מתמקד בכל הממדים: מילולי, גופני, קשר עין ועוד.

“אומנות לחימה נכונה מאפשרת הימנעות מפציעה!”

כל ספורט, כאשר נעשה בצורה הלא נכונה – עלול להוביל לפציעה. אך אומנות לחימה, שמועברת במצע לימודי מקצועי, עם כלי עזר ושטחים מותאמים – כמעט לא מאפשרת היתכנות של פציעה, כאשר עם הזמן מוקנים ההרגלים למניעת פציעה גם כשמישהו מנסה לפגוע במכוון (לדוגמה בקרב).

מתאים לכם לקבל את כל הטוב המנטלי-נפשי-רגשי-גופני הזה? מוזמנים להגיע לשיעור הכירות ולמלא את המאגרים שלכם.

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד