היאבקות ו-MMA השילוב המנצח

ג’ו רוגן, פרשן ה-MMA המוכר, מסביר מדוע היאבקות היא הכלי החשוב ביותר למי שרוצה לנצח בקרבות MMA

ידוע שהיאבקות היא מרכיב חיוני להצלחה ב-MMA כפי שראינו באינספור קרבות (והזכור מכולם הוא של חביב נורמגומדוב נגד קונור מקגרגור). אלופי UFC רבים אחרים כגון, רנדי קוטור, פרנק אדגר, ז’ורז סנט-פייר ודניאל קורמייר הם בעלי רקע חזק בהיאבקות.

קרקע או עמידה

אם אתה יכול לעמוד מול יריב מתאבק, תוכל לקבוע היכן הקרב יתרחש. יש לך את היכולת לקחת את הקרב לקרקע ולנצח באמצעות אגרופים כשאתה על היריב. אפשרות אחרת היא בעזרת הכנעה (כמו רויס גרייסי). טכניקות הפלה והטלה יקנו לך את היתרון לעלות על היריב ולסיים את הקרב.

לוחם עמידה (כמו צ’אק לידל, למשל) יצטרך הגנת היאבקות חזקה כדי לשמור על הקרב בעמידה ולהשיג נוק אאוט בפוזיציה המועדפת עליו. השורה התחתונה שלוחם ללא יכולת האבקות לא יוכל להילחם!

ג’ו רוגן על היאבקות

“אמרנו את זה מיליון פעמים, אבל נחזור על כך. היאבקות היא המיומנות הגדולה ביותר שיש ב-MMA כי היא מכתיבה את מיקום הקרב. בנוסף על כך, אפילו אימון היאבקות חובבני הוא מפתיע להפליא כי המתאמנים שעוברים את זה מהווים של האליטה של הקשיחות נפשית. מתאבקים עוברים גיהינום וקשיחות נפשית היא חלק ענק של לחימה.

פרשן: “כל מי שהיה בתיכון או בקולג’ והתעסק בספורט תמיד ראה את המתאבקים מתאמנים לפני כולם ומסיימים אחרי כולם.”

רוגאן: “המתאבקים נהנים מאוד בגיהינום הזה, באזור הכל כך לא נח הזה. אין הרבה ענפי ספורט שיכולים לומר שחלק מתג האומץ הוא היכולת להיות כל הזמן אומלל, כמו בהאבקות. 

רוצים להצטרף לקבוצה שלנו? לחצו כאן

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד